ГТС

     Відповідно до Доручення першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації № 31 від 25 квітня 2013 року у Львівській області було створено комісії та проведено інвентаризацію гідротехнічних споруд на штучних водних об’єктах (ставках, водосховищах) області.
     В проведенні інвентаризації приймали участь представники Львівського обласного управління водних ресурсів, районні державні адміністрації та міста обласного значення, представники органів місцевого самоврядування.
Метою інвентаризації було встановити загальну кількість гідротехнічних споруд в області на штучних водних об’єктах (ставках, водосховищах), визначити їхній технічний стан, виявити безхазяйні гідротехнічні споруди з метою подальшої їхньої передачі в комунальну власність територіальним громадам або юридичним (фізичним) особам відповідно до їхнього розташування.
За результатами обстеження встановлено, що станом на 1 жовтня 2013 року в Львівській області налічується 4287 гідротехнічних споруд. На основі аналізу зведених відомостей по районах можна зробити висновок, що найбільша кількість гідротехнічних споруд знаходиться в межах Яворівського (420 шт. або 9,8%), Миколаївського (396 шт. або 9,2%), Стрийського (329 шт. або 7,7%), Жидачівського (320 шт. або 7,5%). Найменша кількість гідротехнічних споруд зосереджена на території Сколівського (78 шт. або 1,8%), Буського (68 шт. або 1,6%) та Турківського (44 шт. або 1%), районів.
     Із загальної кількості проінвентаризованих гідротехнічних споруд лише 916 гідротехнічні споруди мають балансоутримувача, що становить 21% від загальної кількості. Найбільше їх виявлено в Миколаївському (176 шт.), Жидачівському (154 шт.), Стрийському (145 шт.) та Яворівському (115 шт.) районах, а найменше в Кам´янка-Бузькому (9 шт.), Буському (8 шт.), Пустомитівському (4шт.), Старосамбірському (2шт.) районах.), та м.Трускавець та м.Львові (4 шт.). Варто зауважити, що в Мостиському, Перемишлянському, Самбірському, Сколівському та Турківському районах, а також в містах обласного підпорядкування Львові, смт.Брюховичах, м.Бориславі, Дрогобичі, Стебнику та Червонограді жодна гідротехнічна споруда не має власника (балансоутримувача).
За результатами обстеження також виявлено 3371 безхазяйну гідротехнічну споруду, що становить 80% від загальної кількості. Найбільше таких споруд знаходиться в Яворівському (305 шт.-9 %), Жовківському (243 шт.-7,2 %), Пустомитівському (225 шт. - 6,6%) та Миколаївському (220шт- 6,5%) районах.
    Проаналізувавши отримані дані щодо технічного стану гідротехнічних споруд, можна зробити висновок, що більшість з них знаходиться в задовільному стані (84%), 196 гідротехнічних споруд (4,6%) знаходиться в аварійному стані та потребують ремонту й відновлення. Найбільше таких споруд виявлено в Мостиському (61 шт.), Самбірському (37 шт.) та Городоцькому (25 шт.) районах області. В процесі обстеження робочими комісіями виявлено 26 гідротехнічних споруд (Дрогобицький та Сколівський райони), які недоцільно передавати в комунальну власність та необхідно ліквідувати.
    В процесі інвентаризації встановлено, що більшість орендарів чи власників ставків не мають правовстановлюючих документів на гідротехнічні споруди, хоча здійснюють їхню експлуатацію та проводять систематичні ремонти. Тому надалі необхідно вжити заходів щодо передачі гідротехнічних споруд таким юридичним (фізичним) особам.
   Львівським облводресурсів підготовлено листи до голів РДА з проханням взяти під особистий контроль виконання пунктів Доручення, які стосуються заходів щодо прийому на баланс територіальних громад безхазяйних гідротехнічних споруд. Також з метою прискорення процедури передачі облводресурсами розроблено методичні рекомендації щодо порядку передачі цих гідротехнічних споруд.
ДолученняРозмір
Зведена відомість інвентаризації гідротехнічних споруд Львівської області71 КБ
ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ НА БАЛАНС ГІДРОТЕХНІЧНИХ СПОРУД ВОДНИХ ОБ'ЄКТІВ216 КБ
перелік документів для взяття на облік безхазяйних ГТС 1798.71 КБ
перелік документів для взяття на облік безхазяйних ГТС 2904.39 КБ
Поетапні кроки щодо взяття на баланс безгосподарних ГТС15.83 КБ

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016