Готовність Львівського облводресурсів до безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році.

Готовність Львівського облводресурсів до безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводків
у 201
7 році
    У відповідності до наказу Держводагентства України № 254 від 30.12.16р. «Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2017 році» Львівським обласним управління водних ресурсів, з метою забезпечення пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2017 році без негативних наслідків був виданий наказ, розроблений та затверджений План дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році. Відповідно до Плану дій було виконано комплекс підготовчих робіт та заходів. Відповідні Плани розроблені підвідомчими управліннями водного господарства.
    Працівниками підвідомчих УВГ обстежено гідротехнічні споруди, дамби, канали, водосховища, про що складено відповідні акти технічного стану. Приведені у готовність до роботи насосні станції. На аварійних ділянках проведені необхідні ремонтні роботи. Технічно справні та готові до відкачки паводкових вод та місцевого стоку – 8 насосних  станцій. Сектором у Львівській області Держводагентства України встановлено режими роботи  20 водосховищ на 2017 рік.
   Приведено в готовність рівневі пости (в кількості – 44 шт), на них встановлені критичні відмітки, зокрема рівні виходу води на заплаву, виходу з берегів, переливу через дамби, затоплення поблизу розташованих житлових та господарських будинків. Забезпечено телефонний зв’язок із водомірними постами. Проведено інструктаж працівників щодо дотримання правил техніки безпеки під час виконання робіт при загрозі та пропуску льодоходу, повені та дощових паводків.
    Забезпечено надійний зв’язок та взаємообмін інформацією із Львівським регіональним (обласним) центром з гідрометеорології. Відповідно до планів взаємодії налагоджена співпраця із територіальними органами ГУ ДСНС України у Львівській області, Департаментом з питань ЦЗ Львівської обласної державної адміністрації, Дністровсько-Прутським та Західно-Бузьким басейновими управліннями, місцевими органами самоврядування, природоохоронними організаціями тощо.
   Підвідомчими управліннями водного господарства розроблені та погоджуються плани оперативної взаємодії на 2017 рік з іншими спеціалізованими службами ЦЗ районів щодо оперативного реагування на надзвичайні ситуації, а також постійно підтримується зв'язок з районними відділами ДСНС та органами місцевого самоврядування.
   З метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій проведено уточнення розрахунків аварійного запасу матеріалів, згідно Відомчих норм Держводагентства України. Забезпечено його завчасне та раціональне розміщення поблизу найбільш небезпечних районів, населених пунктів, зон можливих затоплень. Нажаль, повністю забезпечити потреби у матеріалах через недостатнє фінансування, не вдалось, проте міжрайонними управліннями вишукуються кошти для його постійного поновлення.  Станом на 1 січня 2017 року сформований такий аварійний запас матеріалів: камінь негабаритний – 12,0 куб.м.; щебінь – 399,0 куб.м.; пісок – 235,0 куб.м.; фашини – 49,0 куб.м.;  цемент – 0,3 т; мішки – 21,146 тис.шт.; паливно-мастильні матеріали – 1,48 т.; відкачувальні насоси –  3 шт.
   На дільницях, які входять у структуру управлінь водного господарства, організовано і підготовлено аварійні бригади робітників із закріпленням за ними автотранспорту та механізмів, які в разі потреби будуть залучені до ліквідації наслідків НС (сформовано 50 аварійних бригад в кількості 419 чол. та підготовлено 75 од. автотранспорту та механізмів).
   В апараті управління облводресурсів, підвідомчих УВГ, дільницях розроблені та затверджені графіки чергувань працівників, відповідальних за прийняття керівних оперативних рішень. На випадок виникнення чи загрози виникнення надзвичайної ситуації під час пропуску льодоходу, повені та паводків управління та його структурні підрозділи переводяться в режим цілодобового чергування.
   Структурні підрозділи здійснюють у межах своєї компетенції нагляд за забезпеченням сталого функціонування водогосподарських систем, комплексів і споруд та своєчасного виконання заходів по запобіганню аваріям і НС. Першу оперативну інформацію про виникнення надзвичайної ситуації Аналітично – диспетчерський центр облводресурсів отримує від диспетчерських служб УВГ, які в свою чергу отримують її з підвідомчих дільниць від оглядачів гідротехнічних споруд. Далі інформація аналізується, та подається на загальнодержавний рівень у Кризовий центр Держводагентства України, Дністровсько-Прутське та Західно-Бузьке БУВРи, Головне управління ДСНС у Львівській області та в Департамент з цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації.
   Львівське облводресурсів надалі продовжує виконання заходів для забезпечення безаварійного пропуску цьогорічного льодоходу, повені та дощових паводків. Проведено регламентні роботи на гідротехнічних спорудах та каналах державної меліоративної мережі, які знаходяться на балансі обласного управління водних ресурсів. Підготовлені та направленні листи до голів сільських та селищних рад, організацій, райавтодорів, власників інженерних споруд, з вимогою своєчасного виконання робіт з розчистки водотоків, придорожніх кюветів, відкритих ливневих каналів, розчистці підмостових отворів, та місць переходів інженерних комунікацій через водотоки з метою захисту сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод.
Спеціалістами обласного управління водних ресурсів та районними управліннями водного господарства надається практична допомога головам сільських рад в обстеженні зливових каналів, меліоративних систем, штучних споруд з метою встановлення готовності до пропуску ними зливових вод, а в разі необхідності надається допомога по їх розчистці.
   Відділом техногенно-екологічної безпеки розроблено інформаційні плакати на тему: «Повінь – явище природне», які були передані УВГ, райдержадміністраціям, головам сільських та селищних рад населених пунктів, що потрапляють в зони затоплення під час проходження весняної повені та дощових паводків. Крім того, працівниками управлінь постійно здійснюються виїзди в райони, де проводиться роз’яснювальна робота з органами місцевого самоврядування та населенням через засоби масової інформації, роздаються Пам’ятки «Дії при загрозі затоплення паводковими водами», «Як захистити свій будинок від паводкових вод», щодо дій в умовах формування і розвитку повені (паводків), а також друкуються статті на тему повені та паводків в газетах, проводяться виступи на радіо та телебаченні на тему весняної повені з метою недопущення негативних наслідків. 
 
 
     

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016