Гідрометеорологічна та водогосподарська інформація за тиждень з 6.04.17р. по 12.04.17р.

 
1.        Метеорологічна обстановка
В метеорологічному відношенні майже весь минулий тиждень характеризувався хмарною з проясненнями погодою без істотних опадів, лише  6 та 11 квітня на території області пройшли  дощі, місцями грози.
Температура повітря коливалась від -2 – +9ºС вночі та +6 – +18ºС вдень.
 
2.     Гідрологічна обстановка
На річках басейну Дністра   7, 8 квітня відмічався підйом рівнів води в межах 5 – 12 см/добу, 9 – 12 квітня відмічався спад рівнів води в межах 5 – 11 см/добу.
На річках басейну Західного Бугу  протягом звітного тижня переважав спад рівнів води в межах 1 – 5 см/добу.
На річках басейну Сяну  7 квітня відмічався підйом рівнів води в межах 1 – 3 см/добу. Протягом решти днів звітного тижня рівні води залишались незмінні.
На річках басейну Стира  протягом звітного тижня рівні води залишались незмінні.
 
За даними Львівського РЦГМ:
13 квітня мінлива хмарність, місцями короткочасні дощі.  Температура повітря вночі 3 - 8° тепла, вдень 9 - 14° тепла.
Найближчої доби на річках області очікується незначне коливання рівнів води.
 
3.   Гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка.
Минулого тижня (6 – 12 квітня) лабораторією моніторингу вод і ґрунтів ЛГГМЕ було проведено аналізи якості води  у п’яти створах.
У р.Тисмениці (м.Дрогобич) (басейн Дністра) виявлено перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 2,1 рази), ХСК (в 1,2 рази), амонію (у 2,9 разів), нітритів (у 8,8 разів), фосфатів (у 2 рази) і заліза (у 6 разів). На якість води в річці впливають стічні води Дрогобицького промвузла, міст Трускавець, Борислав і Стебник. 
У пункті спостережень «р.Дністер – смт.Розвадів» зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,1 рази), амонію (в 1,2 рази), нітритів (в 1,8 разів) і заліза (у 4 рази). На якість води в створі впливають притоки, зокрема р. Тисмениця і р.Зубра, також можливий вплив стічних вод м. Миколаєва.
У створі «р.Стрий – м.Жидачів» (басейн Дністра) виявлено перевищення норми амонію в 1,1 рази. На якість води в річці можливий вплив м. Жидачева та неорганізованих стоків.
У пункті спостережень «р.Дністер – с.Журавно» зафіксовано перевищення граничнодопустимих концентрацій нітритів (в 1,5 разів), фосфатів (в 1,1 рази) і заліза (у 3,7 разів). На якість води в створі здійснюють вплив притоки, зокрема р. Луг (що приймає стічні води м. Ходорів), р.Бережниця (приймає стічні води ПЖКГ Моршинської міської ради і ЖКС Дашавської сільської ради), р.Боберка (приймає стічні води м.Бібрки), а також, ймовірно, стічні води міст Старий і Новий Розділ.
У створі «р.Стрий – смт.Верхнє Синьовидне» (басейн Дністра)  перевищень граничнодопустимих норм не виявлено.
Усі перевищення граничнодопустимих норм є характерними для даних створів і спостерігалися в минулий період.
 
4.     Стан і робота гідротехнічних споруд
Протягом звітного тижня працівниками УВГ проводились обстеження  пошкоджених об’єктів та проводились першочергові відновлювальні роботи, які не потребують значних матеріальних та фінансових затрат.
Протягом звітного тижня насосні станції не працювали, оскільки не було такої необхідності.
 
5.                 Хід протипаводкових робіт
Протягом звітного тижня роботи з протипаводкового захисту, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 – не виконувались у зв’язку з відсутністю фінансування. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої терміновості і звіту.
 
6.         Робота Аналітично-диспетчерського центру
Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, ГУ ДСНС у Львівській області, Департаментом з питань ЦЗ ЛОДА, Львівським регіональним центром з гідрометеорології, Дністровсько – Прутським та Західно – Бузьким басейновими управліннями, органами місцевого самоврядування. Аналізувалась інформація із відомчих рівневих постів та  гідропостів ЛРЦГМ. Силами структур ФВС відслідковується ситуація на місцях, особлива увага була приділена надійності захисних гідротехнічних протипаводкових споруд. Велось постійне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою.
 
7. Інформація про виконання Доручення Голови Держводагентства
від 7.02.13р. №579/9/11-13
Львівське облводресурсів постійно здійснює моніторинг водних об’єктів (за допомогою відомчих рівневих постів) на ріках та водоймах області. При виникненні надзвичайних ситуацій, в тому числі дощових паводків, детальна інформація про формування, розвиток, хід і наслідки паводків буде надаватись своєчасно і в повній мірі.    
В кожному УВГ створені аварійні бригади (всього – 52 бригади, 425 чол.). Вони забезпечені автотранспортом і механізмами (75 од.) та екіпіровані одягом.
Створений аварійний запас матеріалів, який на сьогоднішній день ще не повністю сформований відповідно до розрахункової потреби (ВТЕН 33-3.1-03-2001). На даний час вишукується можливість поповнення аварійного запасу матеріалів та інвентарю.
Підвідомчими УВГ розроблені та затверджені плани взаємодії з районними відділами  ГУ ДСНСУ у Львівській області.
Львівським облводресурсів з метою попередження про своєчасне вжиття заходів щодо захисту сільських населених пунктів, господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод, були розіслані листи в районні адміністрації, районні ради, організаціям та підприємствам, які експлуатують інженерні споруди та комунікації, які можуть вплинути на хід льодоходу, повені та дощових паводків. 
Польдерні насосні станції знаходяться в задовільному стані та готові до перекачки води у випадку необхідності.
Львівське облводресурсів постійно забезпечує виконання міжурядових угод про співробітництво в галузі водного господарства на транскордонних водах щодо організації і проведення спільних дій з питань безаварійного пропуску льодоходу, повені, та дощових паводків.
Львівське облводресурсів при отримані інформації від Львівського РЦГМ про погіршення гідрометеорологічних умов під час пропуску льодоходу весняної повені та дощових паводків доводить дану інформацію до підвідомчих УВГ, а вони в свою чергу до голів сільських та селищних рад.
 
 
Інформація щодо прориву нафтопроводу в м.Бориславі
Дрогобицького району.
 
За інформацією начальника зміни ОКЦ ГУ ДСНС України у Львівській області 10 квітня о 16:04год. у м. Борислав по вул. Бічна Джерельна, на приватній земельній ділянці, стався прорив труби (Ø 168 мм) нафтопроводу Нафтогазовидобувного управління «Бориславнафтогаз» ПАТ "Укрнафта" та витік нафти. Внаслідок витоку нафти, забруднено земельну ділянку орієнтовно на площі 10 м2 та штучну водойму. Аварійною бригадою СП “Бориславська НК” трубу магістрального нафтопроводу перекрито. До кінця доби 10 квітня заходи по очистці забрудненої території були завершені. Загрози навколишньому середовищу немає. По даному факту повідомлені відповідні служби. Причини події з'ясовуються.

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016