Гідрометеорологічна та водогосподарська інформація за тиждень з 27.07.17р. по 2.08.17р.

1.        Метеорологічна обстановка
В метеорологічному відношенні майже весь минулий тиждень характеризувався хмарною з проясненнями погодою.
Температура повітря коливалась від +14 – +22ºС вночі та +23 – +34ºС вдень.
 
2.     Гідрологічна обстановка
На ріках басейну Дністра внаслідок випадіння дощів, місцями сильних 25 липня відмічалось формування 26 – 27 липня дощового паводку з підйомом рівнів води на 0,2 – 1,8 м над передпаводковим, без негативних наслідків.
28 липня відмічався інтенсивний спад рівнів води в межах 5 – 70 см/добу, місцями 100 – 120 см/добу. 29.07. – 2.08. відмічався спад рівнів води в межах 4 – 28 см/добу.
Рівні води на більшості річок басейну Дністра продовжують наближатися до своїх мінімальних багаторічних значень. 
На річках басейну Західного Бугу  27, 28 липня відмічався підйом рівнів води в межах 2 – 5 см/добу, 29.07. – 2.08. відмічався спад рівнів води в межах 2 – 6 см/добу.
На річках басейну Сяну  30, 31 липня, 2 серпня відмічався спад рівнів води в межах 2 – 5 см/добу. Протягом решти днів звітного тижня рівні води залишались незмінні.
На річках басейну Стира  2 серпня відмічався незначний спад рівнів води в межах 1 см/добу. Протягом решти днів звітного тижня рівні води залишались незмінні.
 
За даними Львівського РЦГМ:
3 серпня мінлива хмарність. Місцями грози. Температура повітря вночі 17 – 22°, вдень 32 – 37° тепла. 
Найближчої доби на річках області очікується спад рівнів води та продовжиться зниження водності. 
 
3.   Гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка.
Минулого тижня (27 липня – 2 серпня 2017 р.) лабораторією моніторингу вод і ґрунтів ЛГГМЕ було проведено аналізи якості води у семи створах.
Басейн Західного Бугу. У р.Полтві (с.Кам’янопіль) виявлено понижений вміст розчиненого кисню (0,81 мгО2/дм3 при ГДК ≥ 4 мгО2/дм3), перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 24,9 разів), амонію (у 27 разів), нітритів (в 1,5 разів), фосфатів (у 18,5 разів), заліза (у 6,8 разів) і сульфатів (в 1,1 рази). Низька якість води в річці зумовлена впливом стічних вод м. Львова.
Басейн Дністра. У р.Тисмениці (м.Дрогобич) зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,8 разів), нітритів (в 1,3 рази), фосфатів (у 9,6 разів) і заліза (у 3,7 разів). На якість води в річці впливають стічні води Дрогобицького промвузла, міст Трускавець, Борислав і Стебник.
У пункті спостережень «р.Дністер – смт.Розвадів» виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій нітритів (в 1,8 разів), фосфатів (у 3,3 рази) і заліза (у 2,2 рази). На якість води в створі впливають притоки, зокрема р. Тисмениця і р.Зубра, можливий вплив стічних вод м.Миколаєва.
У створі «р.Дністер – с.Журавно» зафіксовано перевищення граничнодопустимої концентрації фосфатів у 2,6 разів. На якість води в пункті спостережень здійснюють вплив притоки, зокрема р.Луг (що приймає стічні води м.Ходорів), р.Бережниця (приймає стічні води ПЖКГ Моршинської міської ради і ЖКС Дашавської сільської ради), р.Боберка (приймає стічні води м.Бібрки), а також, ймовірно, стічні води міст Старий і Новий Розділ.
У р.Стрий (створи в смт.Верхнє Синьовидне і в м.Жидачеві) перевищень граничнодопустимих норм не виявлено.
Басейн Сяну. У р.Вишні (с.Черневе) зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в незначній мірі), амонію (в 1,2 рази), нітритів (у 3,5 разів) і заліза (у 3,4 рази). На якість води в створі можливий вплив м.Мостиська та неорганізованих скидів.
Усі перевищення граничнодопустимих норм є характерними для даних створів і спостерігалися в минулий період.
 
4.     Стан і робота гідротехнічних споруд
Протягом звітного тижня працівниками УВГ проводились обстеження  пошкоджених об’єктів та проводились першочергові відновлювальні роботи, які не потребують значних матеріальних та фінансових затрат.
Протягом звітного тижня насосні станції не працювали, оскільки не було такої необхідності.
 
5.                 Хід протипаводкових робіт
Протягом звітного тижня роботи з протипаводкового захисту, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 – не виконувались у зв’язку з відсутністю фінансування. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої терміновості і звіту.
 
6.         Робота Аналітично-диспетчерського центру
Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, ГУ ДСНС у Львівській області, Департаментом з питань ЦЗ ЛОДА, Львівським регіональним центром з гідрометеорології, Дністровсько – Прутським та Західно – Бузьким басейновими управліннями, органами місцевого самоврядування. Аналізувалась інформація із відомчих рівневих постів та  гідропостів ЛРЦГМ. Силами структур ФВС відслідковується ситуація на місцях, особлива увага була приділена надійності захисних гідротехнічних протипаводкових споруд. Велось постійне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою. 

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016