Гідрометеорологічна та водогосподарська інформація за тиждень з 25.05.17р. по 31.05.17р.

1.        Метеорологічна обстановка
В метеорологічному відношенні майже весь минулий тиждень характеризувався хмарною з проясненнями погодою. 30 травня по території області пройшли  грозові дощі, місцями сильні зливи.
Температура повітря коливалась від +10 – +16ºС вночі та +19 – +26ºС вдень.
 
2.     Гідрологічна обстановка
На ріках басейну Дністра внаслідок  випадання дощів 24 травня, місцями сильних, відмічалось формування дощового паводку 25 – 26 травня, з підйомом рівнів води на  0,2 – 1,6 м, місцями 2,3 м (р.Бистриця – с.Грушів Дрогобицького району) над передпаводковими, без негативних наслідків.
27 травня на ріках басейну відмічався інтенсивний спад рівнів води в межах 5 – 120 см/добу, місцями 170 см/добу (р.Бистриця – с.Грушів Дрогобицького району), 28 – 31 травня відмічався спад рівнів води в межах 5 – 34 см/добу.
На річках басейну Західного Бугу  25 – 27 травня відмічався підйом рівнів води в межах 2 – 10 см/добу, 28 – 31 травня відмічався спад рівнів води в межах 3 – 8 см/добу.
На річках басейну Сяну  25 травня відмічався підйом рівнів води в межах 2 – 10 см/добу, 30 травня відмічався спад рівнів води в межах 3 – 7 см/добу. Протягом решти днів звітного тижня рівні води залишались незмінні.
На річках басейну Стира  25 травня відмічався підйом рівнів води в межах 2 – 3 см/добу, 29 травня відмічався спад рівнів води 1 – 2 см/добу. Протягом решти днів звітного тижня рівні води залишались незмінні.
 
За даними Львівського РЦГМ:
1 червня очікується сонячна погода без опадів  Температура повітря вночі 6 - 11° тепла, вдень 19 - 24° тепла.
Найближчої доби на річках області очікується незначне коливання рівнів води, з перевагою спаду.
 
3.   Гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка.
Минулого тижня (25 – 31 травня 2017 р.) лабораторією моніторингу вод і ґрунтів ЛГГМЕ аналізів якості води системі моніторингу поверхневих вод не проводилося.
 
4.     Стан і робота гідротехнічних споруд
Протягом звітного тижня працівниками УВГ проводились обстеження  пошкоджених об’єктів та проводились першочергові відновлювальні роботи, які не потребують значних матеріальних та фінансових затрат.
Протягом звітного тижня насосні станції не працювали, оскільки не було такої необхідності.
 
5.                 Хід протипаводкових робіт
Протягом звітного тижня роботи з протипаводкового захисту, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 – не виконувались у зв’язку з відсутністю фінансування. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої терміновості і звіту.
 
6.         Робота Аналітично-диспетчерського центру
Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, ГУ ДСНС у Львівській області, Департаментом з питань ЦЗ ЛОДА, Львівським регіональним центром з гідрометеорології, Дністровсько – Прутським та Західно – Бузьким басейновими управліннями, органами місцевого самоврядування. Аналізувалась інформація із відомчих рівневих постів та  гідропостів ЛРЦГМ. Силами структур ФВС відслідковується ситуація на місцях, особлива увага була приділена надійності захисних гідротехнічних протипаводкових споруд. Велось постійне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою.
 
 
Інформація щодо забруднення нафтопродуктами р.Яблунька
 в м.Турка Турківського району.
За інформацією спостерігача гідропоста Львівського регіонального центру з гідрометеорології близько 22 години 29 травня на р.Яблунька (притока р.Стрий →р.Дністер) в м.Турка виявлено нафтові плями.
Причиною витоку нафтопродуктів стала розгерметизація від кримінальної врізки зловмисників у діючий продуктопровід. Перекачка дизельного палива по продуктопроводу зупинена. Аварійно-відновлювальні формування ЛВДС–1К ДП «Прикарпатзахідтранс» проводять ліквідаційні роботи.
Бригадою ЛВДС-1К (с.Страшевичі) ДП “Прикарпатзахідтранс” врізку ліквідовано, виставлено 3 бонові загородження на річці Яблунька у межах  м. Турка (пл. Ринок, вул. Круг Городище). Станом на 15:35 год. 30 травня основна кількість нафтопродукту була зібрана. Проводяться роботи по очищенню берегів р. Яблунька. Місце збору нафтопродукту було оброблено сорбентами.
До ліквідації наслідків було задіяно 3 одиниці техніки і 10 чоловік особового складу, На даний час ведуться слідчі дії Турківським ВП.
За інформацією спостережника гідропоста Ясениця Львівського РЦГМ станом на 21:00 год. 30 травня інтенсивність плям на поверхні води р. Стрий в межах гідропоста збільшилася і становила 8 балів.
Станом на 8 годину 31 травня інтенсивність плям на поверхні води р. Стрий  в с.Ясениця  становить 4 бали.
Спеціалістами Самбірського УВГ ведеться постійний моніторинг ситуації.

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016