Гідрометеорологічна та водогосподарська інформація за тиждень з 20.07.17р. по 26.07.17р.

1.        Метеорологічна обстановка
В метеорологічному відношенні майже весь минулий тиждень характеризувався хмарною з проясненнями погодою. 21, 23, 25 липня пройшли, дощі, місцями сильні зливи.
Температура повітря коливалась від +12 – +20ºС вночі та +22 – +30ºС вдень.
 
2.     Гідрологічна обстановка
На ріках басейну Дністра 20 – 23 липня відмічався спад рівнів води в межах 2 – 5 см/добу. 24 – 26 липня відмічався підйом рівнів води в межах 5 – 20 см/добу, місцями 60 см/добу (р.Дністер – м.Самбір Самбірського району 26.07.).
На річках басейну Західного Бугу  протягом звітного тижня переважав підйом рівнів води в межах 1 – 5 см/добу.
На річках басейну Сяну  21, 25 липня відмічався спад рівнів води в межах 1 – 10 см/добу, 24, 26 відмічався підйом рівнів води. Протягом решти днів звітного тижня рівні води залишались незмінні.
На річках басейну Стира  25 липня відмічався незначний спад рівнів води в межах 1 см/добу. Протягом решти днів звітного тижня рівні води залишались незмінні.
 
За даними Львівського РЦГМ:
27 липня мінлива хмарність. Місцями грози. Температура повітря вночі 10 – 15°, вдень 22 – 27° тепла. 
Найближчої доби на річках області очікується підйом рівнів води.
 
3.   Гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка.
Минулого тижня (20 – 26 липня 2017 р.) лабораторією моніторингу вод і ґрунтів ЛГГМЕ було проведено аналізи якості води  в одному створі.
У нижньому б’єфі Добротвірського водосховища (м.Добротвір) виявлено перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 3,5 разів), амонію (в 1,4 рази), нітритів (у 19,8 разів), фосфатів (у 18,6 разів) і заліза (в 1,8 разів). Усі перевищення граничнодопустимих норм є характерними для даного створу і зумовлені застоюванням води у Добротвірському водосховищі, а також, ймовірно, впливом стічних вод м.Кам’янки-Бузької і м.Добротвора.
 
4.     Стан і робота гідротехнічних споруд
Протягом звітного тижня працівниками УВГ проводились обстеження  пошкоджених об’єктів та проводились першочергові відновлювальні роботи, які не потребують значних матеріальних та фінансових затрат.
Протягом звітного тижня насосні станції не працювали, оскільки не було такої необхідності.
 
5.                 Хід протипаводкових робіт
Протягом звітного тижня роботи з протипаводкового захисту, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 – не виконувались у зв’язку з відсутністю фінансування. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої терміновості і звіту.
 
6.         Робота Аналітично-диспетчерського центру
Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, ГУ ДСНС у Львівській області, Департаментом з питань ЦЗ ЛОДА, Львівським регіональним центром з гідрометеорології, Дністровсько – Прутським та Західно – Бузьким басейновими управліннями, органами місцевого самоврядування. Аналізувалась інформація із відомчих рівневих постів та  гідропостів ЛРЦГМ. Силами структур ФВС відслідковується ситуація на місцях, особлива увага була приділена надійності захисних гідротехнічних протипаводкових споруд. Велось постійне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою. 

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016