Гідрометеорологічна та водогосподарська інформація за тиждень з 1.06.17р. по 7.06.17р.

1.        Метеорологічна обстановка
В метеорологічному відношенні майже весь минулий тиждень характеризувався хмарною з проясненнями погодою. 6 червня по території області пройшли  грозові дощі, місцями сильні зливи.
Температура повітря коливалась від +10 – +16ºС вночі та +19 – +26ºС вдень.
 
2.     Гідрологічна обстановка
На ріках басейну Дністра 1 – 6 червня відмічався спад рівнів води в межах 5 – 14 см/добу.
В останній день звітного тижня відмічався підйом рівнів води в межах 4 – 21 см/добу.
На річках басейну Західного Бугу  протягом звітного тижня відмічався спад рівнів води в межах 1 – 5 см/добу.
На річках басейну Сяну  4, 6, 7 червня відмічався спад рівнів води в межах 1 – 8 см/добу. Протягом решти днів звітного тижня рівні води залишались незмінні.
На річках басейну Стира  протягом звітного тижня рівні води залишались незмінні.
 
За даними Львівського РЦГМ:
8 червня мінлива хмарність, без опадів. Температура повітря вночі 8 - 13° тепла, вдень 20 - 25° тепла.  
Найближчої  доби на річках області очікується незначне коливання рівнів води, з перевагою підйому.
 
 
 
3.   Гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка.
Минулого тижня (1 червня – 7 червня 2017 р.) лабораторією моніторингу вод і ґрунтів ЛГГМЕ було проведено аналізи якості води  в чотирьох створах.
У створі «р.Західний Буг – м.Кам’янка-Бузька» зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 2,5 разів), ХСК (в 1,2 рази), амонію (у 8,8 разів), нітритів (в 11,5 разів), фосфатів (у 10,2 рази) і заліза (у 4,2 рази). На якість води в створі можливий вплив стічних вод КП «Львівводоканал» через р.Полтву та Буського ВУГК.
У пункті спостережень «р.Західний Буг – м.Добротвір» виявлено перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 3,4 рази), ХСК (в 1,2 рази), амонію (у 13,2 рази), нітритів (у 12,3 рази), фосфатів (у 14,9 разів) і заліза (в 1,4 рази). На якість води в пункті спостережень можливий вплив Добротвірського водосховища (зокрема, застоювання води), стічних вод ПАТ «Західенерго» і КП «Кам’янкаводоканал».
У р.Шкло (смт.Краківець) (басейн Сяну) зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,1 рази), амонію (у 2 рази), нітритів (в 1,8 разів), фосфатів (у 2 рази),  заліза        (у 4,1 рази), сульфатів (у 5,3 рази) і кальцію (в 1,3 рази). На якість води в річці ймовірний вплив стічних вод Яворівської КЕЧ, МКП «Яворівканал», МКП «Новояворівськводоканал» та ТзОВ «Енергія-Тепловодсервіс». Високі концентрації сульфатів і кальцію зумовлені природними чинниками і є характерними для даного створу.
У р.Завадівці (с.Грушів) (басейн Сяну)  виявлено перевищення граничнодопустимих норм амонію (в 1,3 рази) і заліза (у 4,9 разів). На якість води в створі можливий вплив стічних вод м. Немирова і неорганізованих стоків.
 
4.     Стан і робота гідротехнічних споруд
Протягом звітного тижня працівниками УВГ проводились обстеження  пошкоджених об’єктів та проводились першочергові відновлювальні роботи, які не потребують значних матеріальних та фінансових затрат.
Протягом звітного тижня насосні станції не працювали, оскільки не було такої необхідності.
 
5.                 Хід протипаводкових робіт
Протягом звітного тижня роботи з протипаводкового захисту, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 – не виконувались у зв’язку з відсутністю фінансування. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої терміновості і звіту.
 
6.         Робота Аналітично-диспетчерського центру
Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, ГУ ДСНС у Львівській області, Департаментом з питань ЦЗ ЛОДА, Львівським регіональним центром з гідрометеорології, Дністровсько – Прутським та Західно – Бузьким басейновими управліннями, органами місцевого самоврядування. Аналізувалась інформація із відомчих рівневих постів та  гідропостів ЛРЦГМ. Силами структур ФВС відслідковується ситуація на місцях, особлива увага була приділена надійності захисних гідротехнічних протипаводкових споруд. Велось постійне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою.
 
Інформація щодо замору риби в с.Вороблевичі
Дрогобицького району Львівської області
 
За повідомленням Дрогобицького УВГ 1 червня близько 19 години у с.Вороблевичі Дрогобицького району в р.Тисмениця (Тисмениця→  Бистриця→ р.Дністер→Чорне море) виявлено замор риби.
На місце виїхали працівники Дрогобицького УВГ. О 20:45 ними були відібрали проби води для аналізу.
Причина замору риби не встановлена.
Станом на 10 годину 2 червня в районі с.Вороблевичі мертвої риби не виявлено.
Львівським облводресурсів по даному факту направлені листи в Державну екологічну інспекцію у Львівській області, Департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації та Львіврибоохорону.
 
 
Інформація про підтоплення житлових будинків водами р.Тисмениця в м.Борислав Дрогобицького району.
За даними Департаменту з питань ЦЗ ЛОДА 6 червня внаслідок проходження грозових дощів та підйому рівнів води в р. Тисмениця, у м. Бориславі було підтоплено два житлових будинки та прибудинкові території:
- вул. Трускавецька – підтоплено приватний житловий будинок та прибудинкову територію;
- вул. Грушевського – підтоплено 2 квартири на 1-му поверсі двохповерхового 7-ми квартирного житлового будинку (будинок дерев'яний, визнаний аварійним, в підтоплених квартирах проживає орієнтовно 10 осіб) та прибудинкову територію.
Силами Бориславського МВ ГУ ДСНС України у Львівській області відкачано воду з житлових приміщень (10 м3 та 65 м3 відповідно), рівень води в р. Тисмениця знизився.

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016