Інформація про гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку на водних об'єктах за серпень місяць 2017р.

1.     Метеорологічна обстановка
Серпень виявився дуже теплим, в окремі дні спекотним, з недостатньою кількістю вологи. Впродовж перших двох декад переважала суха та жарка погода. За даними Львівського обласного центру з гідрометеорології в цей період три рази було перекрито добовий максимум температури повітря: 1 серпня 33,3° тепла проти 32,0° тепла у 2014 р., 2 серпня 33,9° тепла проти 32,5° тепла у 1994 р. та 12 серпня 33,2° тепла проти 32,9° тепла у 2015 р.
Короткотривале зниження температури повітря, що супроводжувалось дощами та зливами, відмічалось лише наприкінці першої декади. Третя декада була прохолодною, з досить частим випадінням  незначних дощів.
В циркуляції атмосфери переважав західний та південно-західний переніс теплих повітряних мас, лише в кінці першої та у третій декаді північно-західні та північні потоки приносили прохолодні та вологі арктичні повітряні маси. 
Вітер переважав слабкий до помірного, лише в окремі дні третьої декади його швидкість місцями досягала штормових значень 14 – 17 м/с.
Середня місячна температура повітря становила на рівнині 19,8 – 20,6° тепла, в Карпатах 17,3 – 17,5° тепла, що вище за норму на 2,5 – 3,4°.
 
2.     Гідрологічна обстановка
На річках Львівської області відмічався малозмінний режим літньої межені з виснаженням руслових запасів, лише в окремі дні, у зв’язку з випадінням дощів, зниження водності дещо призупинялось. Зокрема, наприкінці першої декади спостерігалось випадіння дощів, місцями сильних, в окремих пунктах випадали сильні зливи, що обумовило на річках басейну Дністра формування незначного дощового паводку з підйомом рівнів води 0,2 – 0,6 м над передпаводковими, без негативних наслідків.
На річках басейну Західного Бугу відмічалося коливання рівнів води з перевагою спаду +6 ‒ -9 см.
На річках басейнів Сяну, та Стира підйоми рівнів води не перевищували 0,1м.
Середні місячні витрати основних річок становили в процентах від норми: Дністер (Журавно) – 23, Стрий (В.Синьовидне) – 42, Вишня (Твіржа) – 13, Західний Буг (Кам’янка-Бузька) – 57, Стир (Щуровичі) – 22.
На кінець місяця рівні води на річках області були нижчими, місцями значно нижчими за свої середні багаторічні значення, на окремих річках басейну Дністра, особливо його гірських притоках, вони наближались до своїх мінімальних значень за весь період спостережень, місцями стали нижчими за них.
 
3. Гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка
У серпні 2017 р. лабораторією моніторингу вод і ґрунтів ЛГГМЕ було проведено аналізи якості води у восьми створах.
Басейн Західного Бугу. У р. Полтві (с. Кам’янопіль) виявлено понижений вміст розчиненого кисню (0,81 мгО2/дм3 при ГДК ≥ 4 мгО2/дм3), перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 24,9 разів), амонію (у 27 разів), нітритів (в 1,5 разів), фосфатів (у 18,5 разів), заліза (у 6,8 разів) і сульфатів (в 1,1 рази). Низька якість води в річці зумовлена впливом стічних вод м. Львова.
Басейн Дністра. У пункті спостережень «р.Зубра – с.Зубра» виявлено перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 3,2 рази), амонію (у 12,2 рази), нітритів (у 32,3 рази), нітратів (в 1,1 рази), фосфатів (у 3,8 разів), заліза (у 2,3 рази) і сульфатів (в 1,2 рази). На якість води в створі вливають стічні води дощової каналізації Сихівського району м. Львова і стоки від приватного сектору.
У р.Тисмениці (м.Дрогобич) зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,8 разів), нітритів (в 1,3 рази), фосфатів (у 9,6 разів) і заліза (у 3,7 разів). На якість води в річці впливають стічні води Дрогобицького промвузла, міст Трускавець, Борислав і Стебник.
У пункті спостережень «р.Дністер – смт.Розвадів» виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій нітритів (в 1,8 разів), фосфатів (у 3,3 рази) і заліза (у 2,2 рази). На якість води в створі впливають притоки, зокрема р. Тисмениця і р. Зубра, можливий вплив стічних вод м. Миколаєва.
У створі «р.Дністер – с.Журавно» зафіксовано перевищення граничнодопустимої концентрації фосфатів у 2,6 разів. На якість води в пункті спостережень здійснюють вплив притоки, зокрема р.Луг (що приймає стічні води м.Ходорів), р.Бережниця (приймає стічні води ПЖКГ Моршинської міської ради і ЖКС Дашавської сільської ради), р.Боберка (приймає стічні води м.Бібрки), а також, ймовірно, стічні води міст Старий і Новий Розділ.
У р. Стрий (створи в смт.Верхнє Синьовидне і в м. Жидачеві) перевищень граничнодопустимих норм не виявлено.
Басейн Сяну. У р.Вишні (с.Черневе) зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в незначній мірі), амонію (в 1,2 рази), нітритів (у 3,5 разів) і заліза (у 3,4 рази). На якість води в створі можливий вплив м. Мостиської та неорганізованих скидів.
Усі перевищення граничнодопустимих норм є характерними для даних створів і спостерігалися в минулий період.
 
 
4.    Стан і робота гідротехнічних споруд
Пошкоджень гідротехнічних та протипаводкових споруд на водних об’єктах і міжгосподарських меліоративних системах за звітний період не зареєстровано. Вони перебувають у задовільному стані.
Всі водосховища (20 штук) експлуатувались відповідно до “Правил експлуатації”
 
5.                  Хід протипаводкових робіт
Протягом звітного місяця роботи з протипаводкового захисту, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 та  інвестиційного проекту – не виконувались у зв’язку з відсутністю фінансування. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої термінованості і звіту.
 
6.         Робота Аналітично-диспетчерського центру
Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку.  Двічі на день інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, із територіальними органами ДСНС у Львівській області, Департаментом з питань ЦЗ ЛОДА, Львівським РЦГМ, органами місцевого самоврядування. Силами структур ФВС відслідковується ситуація на місцях, особлива увага була приділена надійності захисних гідротехнічних протипаводкових споруд. Велось постійне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою.

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016