Інформація про гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку на водних об'єктах за липень місяць 2017р.

1.     Метеорологічна обстановка
Липень виявився досить теплим, з опадами близькими до норми, місцями меншими за норму. Досить мінливим він був в температурному режимі, особливо в першій половині місяця, більш стабільною і  теплою була третя декада. За даними АМСЦ Львів 04 липня був перекритий добовий мінімум температури повітря з 1946 року: 6,3° тепла проти 7,3° тепла у 1957 та 1996 роках, а 21 липня був перекритий добовий максимум температури повітря –  31,5° тепла проти 31,4° тепла у 1998 р.
Вітер переважав помірний, лише в окремі дні його швидкість, в поривах та шквалах, місцями досягала штормових значень 15 – 21 м/с.
Середня місячна температура повітря становила на рівнині 18,4 – 19,3° тепла, в Карпатах 16,4 – 16,6° тепла, що вище норми на 1,0 – 1,5°.
Місячна сума опадів становила переважно 57 – 108 мм, що становить 62 – 105 % місячної норми, в Турці випало 161 мм (124 % місячної норми).
 
2.     Гідрологічна обстановка
На річках області переважав режим літньої межені, лише в окремі періоди спостерігалось випадіння дощів, місцями сильних, в окремих пунктах випадали сильні зливи, які обумовлювали формування переважно незначних дощових паводків, що відмічались на початку перших двох декад та в середині третьої декади. При цьому на річках басейну Дністра підйоми рівнів води становили 0,2 –1,8 м, над передпаводковими, без негативних наслідків. На річках басейнів Сяну, Західного Бугу підйоми рівнів води не перевищували 0,2 м. На кінець місяця рівні води на річках області були нижчими за свої середні багаторічні значення, на окремих гірських притоках Дністра вони наближались до своїх мінімальних значень за весь період спостережень.
Середні місячні витрати основних річок області становили в відсотках від норми: Дністер (смт.Журавно) – 34%, Стрий (смт.В.Синьовидне) – 68%, Західний Буг (м.Кам’янка-Бузька) – 81%, Стир (с.Щуровичі) – 62%.
 
3. Гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка
У липні 2017 р. лабораторією моніторингу вод і ґрунтів ЛГГМЕ було проведено аналізи якості води  у шести створах.
Басейн Західного Бугу. У р.Полтві (с.Кам’янопіль) виявлено понижений вміст розчиненого кисню (0,78 мгО2/дм3 при ГДК ≥ 4 мгО2/дм3), перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 26,1 рази), амонію (30,1 рази), фосфатів (у 32 рази), заліза (у 6,5 разів) і сульфатів (в 1,7 разів).  Усі перевищення граничнодопустимих норм є характерними для даного створу і зумовлені впливом стічних вод м.Львова.
У створі «р.Західний Буг – м.Кам’янка-Бузька» зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 2,4 рази), амонію (в 11,7 разів), нітритів (у 8,8 разів), фосфатів (у 15,1 рази) і заліза (у 3,9 разів). На якість води в створі здійснюють вплив стічні води КП «Львівводоканал» через р.Полтву, а також, ймовірно, - стічні води Буського ВУГК.
У нижньому б’єфі Добротвірського водосховища (м.Добротвір) виявлено перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 3,5 разів), амонію (в 1,4 рази), нітритів (у 19,8 разів), фосфатів (у 18,6 разів) і заліза (в 1,8 разів). Перевищення граничнодопустимих норм зумовлені застоюванням води у Добротвірському водосховищі, а також, ймовірно, впливом стічних вод м.Кам’янки-Бузької і м.Добротвора.
У р.Раті (смт.Великі Мости) зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм амонію (в 1,5 разів), нітритів (у 3,8 разів), фосфатів (у 4,2 рази) і заліза (у 2,4 рази). На якість води в річці можливий вплив м.Рави-Руської і м.Жовкви через р.Свиню.
Басейн Дністра. У пункті спостережень «р.Дністер – м.Самбір» виявлено перевищення граничнодопустимої концентрації амонію (в 1,4 рази). На якість води в створі можливий вплив м.Старого Самбора і неорганізованих стоків.
У р.Стрв’яж (с.Луки) зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,1 рази) і амонію (в 1,3 рази). На якість води в створі можливий вплив м.Самбора.
Усі перевищення граничнодопустимих норм є характерними для даних створів і спостерігалися в минулий період.
 
4.    Стан і робота гідротехнічних споруд
Пошкоджень гідротехнічних та протипаводкових споруд на водних об’єктах і міжгосподарських меліоративних системах за звітний період не зареєстровано. Вони перебувають у задовільному стані.
Всі водосховища (20 штук) експлуатувались відповідно до “Правил експлуатації”
 
 
5.                  Хід протипаводкових робіт
Протягом звітного місяця роботи з протипаводкового захисту, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 та  інвестиційного проекту – не виконувались у зв’язку з відсутністю фінансування. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої термінованості і звіту.
 
6.         Робота Аналітично-диспетчерського центру
Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку.  Двічі на день інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, із територіальними органами ДСНС у Львівській області, Департаментом з питань ЦЗ ЛОДА, Львівським РЦГМ, органами місцевого самоврядування. Силами структур ФВС відслідковується ситуація на місцях, особлива увага була приділена надійності захисних гідротехнічних протипаводкових споруд. Велось постійне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою.

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016