Інформація про гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку на водних об¢єктах за січень місяць 2017р.

1.     Метеорологічна обстановка
Січень виявився досить холодним, з опадами переважно нижче норми. Найбільш морозною і сніжною була перша половина місяця,        в другій його половині переважала помірно холодна та суха погода.    Такі умови призвели до встановлення стійкого снігового покриву та інтенсивного льодоутворення на річках. За даними АМСЦ Львів 07 січня був перекритий добовий мінімум температури повітря з 1946 року - 22,1° морозу проти 20,6° морозу у 2015 р.
Середня місячна температура повітря по рівнинній території становила 5,3 – 6,4º морозу, що на 0,9 – 2,4º нижче норми, в гірських районах – 8,8 – 9,8º морозу, що нижче норми на 3,8 – 3,9º.
Місячна сума опадів по рівнині склала переважно 18 – 31 мм, в горах 42 – 46 мм, що склало 45 – 105% місячної норми.
Сніговий покрив на більшій частині території залягав нерівномірно, проте був стійким. На початку місяця його висота була незначною, місцями по півночі та у східних районах снігу не було. Надалі, у зв’язку з снігопадами висота снігового покриву поступово збільшувалась і в середині другої декади досягла своїх максимальних значень: за даними метеостанцій  в горах  вона становила 48 – 63 см, по рівнині – 9 – 20 см. На кінець місяця сніг ущільнився і його висота дещо зменшилась та становила в горах 32 – 37 см, по рівнині 4 – 11 см.
Промерзання грунту поступово збільшувалось і на кінець місяця становило в горах 7 - 13 см, на рівнині 25 – 36 см.
 
2.     Гідрологічна обстановка
На річках області рівневий режим характеризувався відносною стабільністю, тривав режим зимової межені. На більшості річок  утримувався льодостав, місцями спостерігались забереги та шуга, льодові явища були відсутні лише на окремих річках рівнинної частини території. Товщина криги на річках басейну Дністра переважно становила 8 – 27 см, місцями на гірських притоках - 30 – 40 см, на річках басейну Західного Бугу - 15 – 16 см.
Середні місячні витрати основних річок області становили в відсотках від норми: Дністер (смт.Журавно) – 50%, Стрий (смт.В.Синьовидне) – 112%, Західний Буг (м.Кам’янка-Бузька) – 111%, Стир (с.Щуровичі) – 119%.
 
3. Гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка
У січні 2017 р. лабораторією моніторингу вод і ґрунтів ЛГГМЕ було проведено аналізи якості води у двох створах.
У нижньому б’єфі Добротвірського водосховища (м.Добротвір) (р.Західний Буг) виявлено перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,9 разів), ХСК (в 1,1 рази), амонію (у 6,1 рази), нітритів (у 6 разів), фосфатів (у 4,1 рази), заліза (в 1,3 рази) і сульфатів (в 1,1 рази). На якість води в пункті спостережень можливий вплив стічних вод ПАТ «Західенерго» і КП «Кам’янкаводоканал».
У р.Раті (смт.Великі Мости) (басейн Західного Бугу) виявлено перевищення граничнодопустимих норм амонію (в 1,1 рази), фосфатів (в 1,1 рази) і заліза (у 2,9 разів). На якість води в створі можливий вплив стічних вод м.Жовкви через р. Свиню і м. Рави-Руської.
Усі перевищення граничнодопустимих норм є характерними для даних створів і спостерігалися в минулий період.
 
4.    Стан і робота гідротехнічних споруд
Пошкоджень гідротехнічних та протипаводкових споруд на водних об’єктах і міжгосподарських меліоративних системах за звітний період не зареєстровано. Вони перебувають у задовільному стані.
Всі водосховища (20 штук) експлуатувались відповідно до “Правил експлуатації”
 
5.                  Хід протипаводкових робіт
Протягом звітного місяця роботи з протипаводкового захисту, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 та  інвестиційного проекту – не виконувались у зв’язку з відсутністю фінансування. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої термінованості і звіту.
 
6.        Робота Аналітично-диспетчерського центру
Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку.  Двічі на день інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, із територіальними органами ДСНС у Львівській області, Департаментом з питань ЦЗ ЛОДА, Львівським РЦГМ, органами місцевого самоврядування. Силами структур ФВС відслідковується ситуація на місцях, особлива увага була приділена надійності захисних гідротехнічних протипаводкових споруд. Велось постійне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою.

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016