Інформація про гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку на водних об¢єктах за квітень місяць 2017р.

1.     Метеорологічна обстановка
Квітень виявився досить мінливим, особливо в температурному режимі. В цілому він був помірно теплим, з опадами переважно менше норми, місцями близькими до неї. Перша декада виявилась найтеплішою, на її початку за даними АМСЦ Львів були перекриті добові максимуми температури повітря з 1946 року: 01 квітня 20,8° тепла проти 20,3° тепла у 1994 р., 02 квітня 23,4° тепла проти 21,6° тепла у 1990 р. та 03 квітня 21,0° тепла проти 20,6° тепла у 1976 р. Останні дві декади місяця були досить холодними, зокрема з 10 по 25 квітня на Львівщині спостерігались заморозки, а 17 квітня за даними АМСЦ Львів був перекритий мінімум температури повітря з 1946 року: 4,4° морозу проти 2,6° морозу у 1983 р. Також, на початку третьої декади в горах відмічалось утворення нестійкого снігового покриву.
Середня місячна температура повітря по рівнинній території становила 8,1 – 8,9º тепла, в гірських районах – 5,9 – 6,0º тепла, що вище норми лише на 0,3 – 0,9º.
Заморозки, що спостерігались в першій половині другої декади становили на поверхні ґрунту 0 – 5°, в повітрі 0 – 4°. В період 17 – 25 квітня, заморозки відмічались на більшій частині області практично щоденно, як в повітрі так і на ґрунті, і досягали значень 0 – 6°,
Місячна сума опадів по рівнині становила переважно 29 – 48 мм, що склало 55 – 94% місячної норми, в горах – 70 – 77 мм, що становить 112 – 118 % місячної норми.
 
2.     Гідрологічна обстановка
На річках області спостерігалось незначне коливання рівнів води, з перевагою спаду, лише при випадінні дощів в окремі доби, місцями на гірських притоках Дністра відмічались незначні підйоми рівнів води до 0,2 м.
Середні місячні витрати основних річок області становили в відсотках від норми: Дністер (смт.Журавно) – 37%, Стрий (смт.В.Синьовидне) – 62%, Західний Буг (м.Кам’янка-Бузька) – 67%, Стир (с.Щуровичі) – 67%.
 
3. Гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка
У квітні 2017 р. лабораторією моніторингу вод і ґрунтів ЛГГМЕ було проведено аналізи якості води  у п’яти створах.
Басейн Дністра. У р.Тисмениці (м.Дрогобич) виявлено перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 2,1 рази), ХСК (в 1,2 рази), амонію (у 2,9 разів), нітритів (у 8,8 разів), фосфатів (у 2 рази) і заліза (у 6 разів). На якість води в річці впливають стічні води Дрогобицького промвузла, міст Трускавець, Борислав і Стебник.  
У пункті спостережень «р.Дністер – смт.Розвадів» зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,1 рази), амонію (в 1,2 рази), нітритів (в 1,8 разів) і заліза (у 4 рази). На якість води в створі впливають притоки, зокрема р.Тисмениця і р.Зубра, також можливий вплив стічних вод м. Миколаєва.
У створі «р.Стрий – м.Жидачів» виявлено перевищення норми амонію в 1,1 рази. На якість води в річці можливий вплив м.Жидачева та неорганізованих стоків.
У пункті спостережень «р.Дністер – с.Журавно» зафіксовано перевищення граничнодопустимих концентрацій нітритів (в 1,5 разів), фосфатів (в 1,1 рази) і заліза (у 3,7 разів). На якість води в створі здійснюють вплив притоки, зокрема р.Луг (що приймає стічні води м. Ходорів), р.Бережниця (приймає стічні води ПЖКГ Моршинської міської ради і ЖКС Дашавської сільської ради), р.Боберка (приймає стічні води м.Бібрки), а також, ймовірно, стічні води міст Старий і Новий Розділ.
У створі «р.Стрий – смт.Верхнє Синьовидне» перевищень граничнодопустимих норм не виявлено.
Усі перевищення граничнодопустимих норм є характерними для даних створів і спостерігалися в минулий період.
 
4.    Стан і робота гідротехнічних споруд
Пошкоджень гідротехнічних та протипаводкових споруд на водних об’єктах і міжгосподарських меліоративних системах за звітний період не зареєстровано. Вони перебувають у задовільному стані.
Всі водосховища (20 штук) експлуатувались відповідно до “Правил експлуатації”
Протягом березня місяця працювало дві насосні станції (всього перекачано 224,9 тис. м3 води):
01.03.2017 – 08.03.2017 року періодично з перервами працювала насосна станція в с.Устя Миколаївського району проводилась перекачка з каналів Щирецької меліоративної системи  в р.Дністер перекачано – 84 тис.м3 води.
 Насосна станція в с. Забужжя Сокальського району працювала 1, 2, 3, 6, 7, 9, 10, 11 та 12 березня, відкачано – 140,9 тис. м3 води.
 
5.                  Хід протипаводкових робіт
Протягом звітного місяця роботи з протипаводкового захисту, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 та  інвестиційного проекту – не виконувались у зв’язку з відсутністю фінансування. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої термінованості і звіту.
 
6.         Робота Аналітично-диспетчерського центру
Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку.  Двічі на день інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, із територіальними органами ДСНС у Львівській області, Департаментом з питань ЦЗ ЛОДА, Львівським РЦГМ, органами місцевого самоврядування. Силами структур ФВС відслідковується ситуація на місцях, особлива увага була приділена надійності захисних гідротехнічних протипаводкових споруд. Велось постійне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою.
 
Інформація щодо прориву нафтопроводу в м.Бориславі
Дрогобицького району.
 
За інформацією начальника зміни ОКЦ ГУ ДСНС України у Львівській області 10 квітня о 16:04год. у м. Борислав по вул. Бічна Джерельна, на приватній земельній ділянці, стався прорив труби (Ø 168 мм) нафтопроводу Нафтогазовидобувного управління «Бориславнафтогаз» ПАТ "Укрнафта" та витік нафти. Внаслідок витоку нафти, забруднено земельну ділянку орієнтовно на площі 10 м2 та штучну водойму. Аварійною бригадою СП “Бориславська НК” трубу магістрального нафтопроводу перекрито. До кінця доби 10 квітня заходи по очистці забрудненої території були завершені. Загрози навколишньому середовищу немає. По даному факту повідомлені відповідні служби. Причини події з'ясовуються.
 
 
Інформація
щодо забруднення нафтопродуктами скидного каналу Добротвірської ТЕС Кам’янка-Бузького району Львівської області
 
За інформацією Державної екологічної інспекції у Львівській області ввечері 14 квітня 2017 року поблизу с.Руда  Кам’янка-Бузького району  в результаті залпового скиду з турбін Добротвірської ТЕС відбувся витік  мастил у скидний канал Добротвірського водосховища.
Спеціалісти Держекоінспекції встановили факт забруднення річки Західний Буг внаслідок даного витоку та відібрали проби води для проведення лабораторного дослідження.
19 квітня 2017 року планується повторний виїзд інспекторів на місце витоку для повторного обстеження. Результати аналізів Львівському облводресурсів будуть надані 19 квітня.
Крім того, повідомляємо, що Державна екологічна інспекція не повідомила Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА та Львівське облводресурсів про факт забруднення річки Західний Буг.
Спеціалісти Держекоінспекції встановили факт забруднення водоскидного каналу Добротвірського водосховища та  річки Західний Буг внаслідок витоку мастил з турбін Добротвірської ТЕС та відібрали проби води для проведення лабораторного дослідження.
Відповідно до протоколу вимірювань показників складу та властивостей вод від 18.04.2017 року було відібрано 8 проб води у водоскидному каналі №1 та №2, а також в річці Західний .Буг нижче греблі Добротвірського водсховища.
За результатами хімічного аналізу теплообмінних вод Добротвірської ТЕС встановлено концентрацію вуглеводнів неполярних (нафтопродуктів): у водовідвідному каналі №2 в с.Руда – 2,35 мг/дм3 (при нормі ГДК – 0,05мг/ дм3), у водовідвідному каналі №1 в с.Старий Добротвір – 0,32мг/ дм3.
У річці Західний Буг нижче греблі Добротвірського водосховища в с.Старий Добротвір концентрація вуглеводнів неполярних (нафтопродуктів) склала 0,24 мг/дм3 (при нормі ГДК – 0,05мг/ дм3), а в с. Гайок (вище с.Руда) концентрація нафтопродуктів становила – 0,094 мг/дм3.

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016