Інформація про гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку на водних об¢єктах за червень місяць 2017р.

 
1.     Метеорологічна обстановка
В червні погода була мінливою з недостатньою кількістю опадів. В температурному режимі в середньому місяць видався вищим за норму за рахунок високих максимальних та мінімальних температур в третій декаді  (перша та друга декади були близькими до норми).
Впродовж місяця з небезпечних явищ найчастіше спостерігались грози, в окремі дні відмічались тумани; в третій декаді, при проходженні активних атмосферних фронтів, спостерігались пориви вітру та шквали, град, які місцями досягали критеріїв небезпечних та стихійних явищ.
Середня місячна температура повітря по рівнинній території становила 18,1 – 19,1º тепла, в Карпатах – 15,9º тепла, що на 1,6 – 2,6º вище норми.
Місячна сума опадів по рівнині становила переважно 31 – 64 мм, в горах – 115 – 125 мм, що становить 32 – 60 % місячної норми по рівнині, в горах 82 - 93%.
 
2.     Гідрологічна обстановка
На річках області переважно відмічалось незначне коливання рівнів води, лише в окремі дні, внаслідок випадіння сильних дощів, спостерігалось формування незначних дощових паводків.  Підйом рівнів води на річках басейнів Сяну, Дністра при цьому становив 0,2 – 0,8 м над передпаводковим, без негативних наслідків. На річках басейнів Західного Бугу, Стира підйом рівнів води був маловираженим і не перевищував 0,1 – 0,3 м над передпаводковими.
Середні місячні витрати основних річок області становили в відсотках від норми: Дністер (смт.Журавно) – 41%, Стрий (смт.В.Синьовидне) – 75%, Західний Буг (м.Кам’янка-Бузька) – 74%, Стир (с.Щуровичі) – 66%.
 
3. Гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка
У червні 2017 р. лабораторією моніторингу вод і ґрунтів ЛГГМЕ було проведено аналізи якості води  в чотирьох створах.
Басейн Західного Бугу. У створі «р.Західний Буг – м.Кам’янка-Бузька» зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 2,5 разів), ХСК (в 1,2 рази), амонію (у 8,8 разів), нітритів (в 11,5 разів), фосфатів (у 10,2 рази) і заліза (у 4,2 рази). На якість води в створі можливий вплив стічних вод КП «Львівводоканал» через р.Полтву та Буського ВУГК.
У пункті спостережень «р.Західний Буг – м.Добротвір» виявлено перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (у 3,4 рази), ХСК (в 1,2 рази), амонію (у 13,2 рази), нітритів (у 12,3 рази), фосфатів (у 14,9 разів) і заліза (в 1,4 рази). На якість води в пункті спостережень можливий вплив Добротвірського водосховища (зокрема, застоювання води), стічних вод ПАТ «Західенерго» і КП «Кам’янкаводоканал».
Басейн Сяну. У р.Шкло (смт.Краківець) зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,1 рази), амонію (у 2 рази), нітритів (в 1,8 разів), фосфатів (у 2 рази),  заліза        (у 4,1 рази), сульфатів (у 5,3 рази) і кальцію (в 1,3 рази). На якість води в річці ймовірний вплив стічних вод Яворівської КЕЧ, МКП «Яворівканал», МКП «Новояворівськводоканал» та ТзОВ «Енергія-Тепловодсервіс». Високі концентрації сульфатів і кальцію зумовлені природними чинниками і є характерними для даного створу.
У р.Завадівці (с.Грушів) виявлено перевищення граничнодопустимих норм амонію (в 1,3 рази) і заліза (у 4,9 разів). На якість води в створі можливий вплив стічних вод м.Немирова і неорганізованих стоків.
 
4.    Стан і робота гідротехнічних споруд
Пошкоджень гідротехнічних та протипаводкових споруд на водних об’єктах і міжгосподарських меліоративних системах за звітний період не зареєстровано. Вони перебувають у задовільному стані.
Всі водосховища (20 штук) експлуатувались відповідно до “Правил експлуатації”
 
5.                  Хід протипаводкових робіт
Протягом звітного місяця роботи з протипаводкового захисту, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 та  інвестиційного проекту – не виконувались у зв’язку з відсутністю фінансування. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої термінованості і звіту.
 
6.         Робота Аналітично-диспетчерського центру
Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку.  Двічі на день інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, із територіальними органами ДСНС у Львівській області, Департаментом з питань ЦЗ ЛОДА, Львівським РЦГМ, органами місцевого самоврядування. Силами структур ФВС відслідковується ситуація на місцях, особлива увага була приділена надійності захисних гідротехнічних протипаводкових споруд. Велось постійне спостереження за гідрологічною та водогосподарською обстановкою.
 
Інформація щодо замору риби в с.Вороблевичі
Дрогобицького району Львівської області
 
За повідомленням Дрогобицького УВГ 1 червня близько 19 години у с.Вороблевичі Дрогобицького району в р.Тисмениця (Тисмениця→  Бистриця→ р.Дністер→Чорне море) виявлено замор риби.
На місце виїхали працівники Дрогобицького УВГ. О 20:45 ними були відібрали проби води для аналізу.
Причина замору риби не встановлена.
Станом на 10 годину 2 червня в районі с.Вороблевичі мертвої риби не виявлено.
Львівським облводресурсів по даному факту направлені листи в Державну екологічну інспекцію у Львівській області, Департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації та Львіврибоохорону.
 
Інформація про підтоплення житлових будинків водами р.Тисмениця в м.Борислав Дрогобицького району.
 
За даними Департаменту з питань ЦЗ ЛОДА 6 червня внаслідок проходження грозових дощів та підйому рівнів води в р. Тисмениця, у м. Бориславі було підтоплено два житлових будинки та прибудинкові території:
- вул. Трускавецька – підтоплено приватний житловий будинок та прибудинкову територію;
- вул. Грушевського – підтоплено 2 квартири на 1-му поверсі двохповерхового 7-ми квартирного житлового будинку (будинок дерев'яний, визнаний аварійним, в підтоплених квартирах проживає орієнтовно 10 осіб) та прибудинкову територію.
Силами Бориславського МВ ГУ ДСНС України у Львівській області відкачано воду з житлових приміщень (10 м3 та 65 м3 відповідно), рівень води в р.Тисмениця знизився.
 
Інформація щодо нафтових плям на ріках Стрий та Яблунька
Турківського  району Львівської області
 
За повідомленням спостережників гідропостів Турка, Ясениця Львівського регіонального центру з гідрометеорології станом на 08 год. 08 червня 2017 року, поверхня води річки Яблунька в районі гідропоста м.Турка вкрита нафтовими плямами 1 бал з запахом нафтопродуктів, поверхня води річки Стрий в районі гідропоста с.Ясениця Турківського району вкрита нафтовими плямами 2 бали з запахом нафтопродуктів, внаслідок змиву з берегів після попередньої аварії, яка сталась 29 травня 2017 року.
Станом на 8 год. 09 червня 2017 року, поверхня води річок Яблунька і Стрий очистилась.
 
Інформація щодо загоряння торфу на території
 Сокальського району Львівської області
 
9 червня зафіксовано загорання торфу на території Карівської с/р біля с.Карів (о/с Солокія) на площі 0,05га. До кінця доби 9 червня пожежу ліквідували.
Для ліквідації пожежі було задіяно Великомостівський пожежний підрозділ  ГУ ДСНСУ у Львівській області(1 автоцистерна, 1 мотопомпа, АНР, 10 чол ), від Сокальського УВГ 11 чоловік.
 
Інформація щодо замору риби в с.Сопошин
Жовківського району Львівської області
 
14.06.2017р в управління Держспоживслужби в Жовківському районі надійшло повідомлення від сільського голови с.Сопошин Яха М.І. про масову загибель риби в р.Свиня. В районі було створено комісію для розслідування даної ситуації та взяття проб води та риби на аналіз.
Відповідно до протоколу вимірювань показників складу та властивостей вод від 20.06.2017 року було відібрано проби води в річці Свиня в с.Сопошин.
За результатами хімічного аналізу води з р.Свиня було виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій по таких показниках:
Запах 3 бали при нормі 1 бал;
Завислі речовини 7,6 мг/дм3 при нормі 0,25 мг/дм3 (перевищення в 30,4 рази);
Залізо 5,7 мг/дм3 при нормі 0,3 мг/дм3 (перевищення в 19 раз);
Аміак 14,33 мг/дм3 при нормі 2 мг/дм3 (перевищеня в 7,2 рази).
За попередніми даними перевищення вище перелічених показників могло спричинити попадання пестицидів в р.Свиня під час проведення польових робіт. 
 
Інформація щодо загорання торфу біля с.Чайковичі
Самбірського району Львівської області
 
22 червня зафіксовано тління торфу на площі 0,3 га (під сінокосами) Тершаківська о/с К-4.3Д біля  с. Чайковичі Самбірського району. Дана інформація була доведена до відома Самбірського РВ ГУ ДСНС.
27 червня пожежу ліквідували.

   

Copyright Львівське облводресурсів, 2016